אורלי אלמוג

אורלי אלמוג

בשנת 2009 מכרתי את הבית שלי ונכוויתי.
בעקבות מכירת הבית הפרטי שלי שהשאירה בי חוויה רעה, אפילו מתסכלת פיתחתי את שיטת בית סגול.
הייתי אז מתווכת בתחילת הדרך ודווקא התנהלותם של המתווכים בתוך המכירה שלנו אכזבה אותי והשאירה לי טעם רע ושילמנו על כך מחיר גבוה.

רק לאחר שהסתיימה המכירה שלי, הבנתי עד כמה מכירת בית זה לא עניין גשמי-חד מיימדי. הבנתי שלב המכירה אלה האנשים שגרים בבית ולא הבית עצמו. ומאחורי כל מכירת בית יש סיפור אישי ברמה כזו או אחרת. פיתחתי שיטה במטרה לחזק אצל המוכרים, את תחושת הביטחון שלהם. אנשים שמוכרים בית חיים במתח. זה לא עובר להם "מעל הראש". זה עובר להם בלב ובבטן. ואת אלה אני עושה באהבה. אני מורידה את רמת המתח ואת חוסר הוודאות בפעולות פשוטות. אני מנהלת ומלווה את מכירת הבית ממקום רגוע בעזרת 'שיטת בית סגול', גישה הוליסטית שרואה את מכירת הבית מכמה היבטים – רגשי, מעשי ועסקי. .

ה"אני מאמינה" שלי

לפני כ-15 שנים החלה מגמה של "שינוי" בעולם התעסוקה והעובדים השכירים. הסתיים עידן ה"עבודה קבועה" ו"קביעות" ובמקביל, נפתח עולם חדש של הזדמנויות. מקומות עבודה החלו לחפש עובדים שיש להם יכולת להסתגל מהר לשינויים, להטמיע שינוי תוך כדי תנועה, אנשים פתוחים  ויצירתיים שעזרו לפתח שינוי בארגונים.

לצד השינוי הזה, במקביל לו, החל להתפתח עולם שלם של הזדמנויות בעולם העסקים הקטנים.  מה שלפני 20 שנה נראה הזוי וחסר סיכוי, היום הוא הזדמנות לעסק משגשג. למעשה, כל מה שתחלמו עליו, אתם יכולים להגשים וליצור. אם ניקח לדוגמה עסק מרגש שפגשתי – פותחת שולחן רומנטי מול הים. עסק! או סלסילות ארוחת בוקר – עסק! או ארוחות שף אישיות אצלך בבית – עסק! ואני… מלווה מכירות בתים בגישה הוליסטית – עסק! הרשימה ארוכה ומגוונת ומעבר לכל דמיון.

היום אנחנו  אנחנו חיים בפתחו של עידן חדש. רבים האנשים שמרגישים את זה ומדברים את זה. היום כבר יש בתוכנו את ההבנה והידיעה שרוחני, זה חלק מהחיים. והקשר בין בריאות הנפש לבריאות הגוף זה אחד וכבר לא נחשב לקלישאה.  אנשים מפתחים מחלות פיזיות שהמקור שלהם הוא כאב רגשי, כאבים שבלב. אישית, כשאני חשה כאב בגוף אני שואלת את עצמי שאלות הקשורות בי. מה כואב לי ואיפה קשה לי כרגע בחיים. כשאני מטפלת בחלק הזה, המון כאבים נפתרים מעצמם.

אני מאמינה בשילוב חומר ורוח.
להימצא רק בחומר ולהתעלם מעולם הרוח זה כמו לחיות על האדמה בלי להכיר במים. ולחיות רק בעולם הרוח ולהתעלם מהחומר, זה כמו לחיות כל הזמן בים בלי לדעת שיש אדמה יציבה מתחת רגליך.

וברוח זו פיתחתי שיטה בה אני מלווה אנשים במכירות בתים.
קראתי לה "בית סגול" והיא משלבת באופן שלם את החומר עם הרוח, משלבת את עולם המכירות הקשוח, את עולם המשא ומתן, את העולם ההישגי עם הרוח, עם הרגש, עם האמונה, עם האנרגיות שנמצאות בבית.

למוכרי בתים עד היום היו שתי אופציות למכירת הבית:
האחת – למכור לבד
השנייה – למכור עם מתווכים (בהסכמה או בבלעדיות)
והיום יש אפשרות שלישית:
שיטת בית סגול זו אלטרנטיבה בתים שמתאימה לרוח העולם החדש, גישה עכשווית, רעננה שמביאה לתוצאות מעולות.

גלילה לראש העמוד